BKM Express Sıkça Sorulan Sorular

Express neden güvenlidir?

Express, kart bilgilerini üye işyerleriyle paylaşmadan alışveriş imkanı sunan bir çözümdür. Bunun için Express uygulamasına üye olunması ve kart tanımlanması yeterlidir. Üstelik Express kart tanımlama esnasında, kart bilgilerinin tümünü almamaktadır. Sadece kart numarasının ilk 6 ve son 4 rakamı ile ve güvenlik kodunun (CVV2) girilmesi yeterlidir.

Express ile taksit yapılabilir mi?

Alışveriş yapılan Sanal İşyeri’nde karta taksit imkanı sunuluyorsa taksitli işlem yapılabilir. Ödeme anında gösterilen alışveriş tablosundan kart sahibi kendine en uygun ödeme seçeneğini belirleyerek alışveriş yapabilir.

Express ile kartta yüklü ödül/puanları harcanabilir mi?

Express ile alışverişlerde Bankanın belirlediği oranda ödül/puan kazanılır ancak puanları harcama desteği sunulamamaktadır.

Kredi/Banka Kartı sahibi olunmasa da Express'ten yararlanılabilir mi?

BKM Express uygulamasını destekleyen bir Bankadan kart başvurusunda bulunularak Express üyesi olunabilir.

Express ücreti nedir?

Kart sahipleri, Express hizmetinden ücretsiz olarak yararlanır.

BKM Express giriş şifresinin unutulması durumunda;

"Giriş Yap" ekranındaki "Şifremi Unuttum" seçeneği seçilerek yeniden şifre tanımlanabilir.

e-posta adresinin unutulması durumunda;

Kişinin yeni bir e-posta adresi ve şifre belirleyerek Express'e yeniden üye olması gerekmektedir.

Express ile yapılan işlemler nasıl görüntülenir?

"Giriş Yap" adımını geçip, Express uygulamasına login olduktan sonra "Üyelik Bilgilerim" seçilerek Express ile gerçekleştirilen son işlemler görüntülenebilir. Alışveriş ve harcama detaylarına ilgili kartın hesap özetinden ulaşılabilir.

Express'e nasıl adres eklenir?

"Giriş Yap" adımını geçip, Express uygulamasına login olduktan sonra "Adres Bilgilerim" sayfasında bulunan "Adres Ekle" adımından teslimat ve fatura amaçlı kullanabilecek adresleri eklenebilir. Bu bilgi sadece BKM Express sisteminde tutulmakta olup, bankada kayıtlı adreste güncelleme yapılmamaktadır. Bankada kayıtlı adres bilgilerinin güncellenmesi mevcut akış üzerinden olacaktır.